UPowders to w 100% naturalne proszkowe ekstrakty roślinne

Wraz z naszym hiszpańskim dostawcą, firmą Atanor 118, oferujemy nową generację wysoce skoncentrowanych, proszkowych ekstraktów pochodzenia upcyclingowego.
UPowders to w 100% naturalne proszkowe ekstrakty roślinne. Są to w całości zmielone, a następnie odwodnione i sterylizowane owoce i warzywa. Po przygotowaniu ekstraktu, za pomocą badań metabolomicznych, ocenia się ekstrakty pod względem jakościowym i ilościowym.

UPgrenade INCI: Punica Granatum fruit stem powder

Proszek z granatu, który dzięki zawartości polifenoli, kwasu elagowego i proantocyjanin zapewnia silne działanie antyoksydacyjne i regenerujące dla skóry dotkniętej oznakami fotostarzenia. Sprawdzi się również w przypadku cery skłonnej do trądziku i trądziku różowatego, ponieważ ma działanie antymikrobowe i przeciwzapalne.
Dozowanie 1-5%
pH – 5,2-6,0

UPtomato INCI: Solanum Lycopersicum Fruit

Proszek z pomidora zawierający wysokie stężenie silnie antyoksydacyjnego likopenu, witaminy C oraz kwasu chlorogenowego. Zapewnia silne działanie przeciwrodnikowe, przeciwzapalne oraz przyczynia się do regulowania wydzielania sebum.
Dozowanie 1-5%
pH 5,2 – 6,0

UPorange INCI: Citrus Sinensis

Pomarańczowy proszek sprawdzi się w pielęgnacji skóry skłonnej do powstawania przebarwień i dotkniętej fotostarzeniem. Zawiera antyoksydacyjny kwas askorbinowy oraz delikatnie złuszczający i rozjaśniający skórę kwas cytrynowy. Ponadto zawiera przeciwzapalną i przeciwrodnikową hesperydynę.
Dozowanie 1-5%
pH 5,2-6,0

 

Wprowadzanie do formulacji:
UPowders powinny zostać wprowadzone do formulacji na końcu, w temperaturze nie większej niż 40 C. Są to ekstrakty proszkowe z frakcjami rozpuszczalnymi i w wodzie, i w tłuszczach, z resztą nierozpuszczalnego włókna roślinnego, który pomaga w zagęszczeniu produktu.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani którymś z wyżej wymienionych proszkowych ekstraktów roślinnych, firma Kaczmarek-Komponenty posiada je w swojej ofercie, dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

____

Joanna Makowska –  Doradca ds. surowców kosmetycznych

e-mail: j.makowska@komponenty.eu

Aleksandra Błaszkowiak – Doradca ds. surowców kosmetycznych

e-mail: a.blaszkowiak@komponenty.eu

Karina Faber – Młodszy Doradca ds. surowców kosmetycznych

e-mail: k.faber@komponenty.eu