Surowce dla przemysłu spożywczego

Od początku istnienia Kaczmarek-Komponenty jesteśmy dystrybutorem aromatów spożywczych dedykowanych potrzebom naszych Klientów. Znaczna ich część posiada certyfikat Kosher i odpowiada wymogom Halal. Zapewniamy wsparcie merytoryczne podczas całego procesu obsługi.

Dostarczamy następujące rozwiązania, produkty i surowce naturalne dla przemysłu spożywczego:

Surowce dla przemysłu kosmetycznego

Znajomość najnowszych trendów i rozwiązań to efekt współpracy z uznanymi na świecie firmami branży kosmetycznej, których jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na polskim rynku. Zapewniamy wsparcie podczas całego procesu obsługi wraz z przykładami formulacji. Oferujemy również dedykowane rozwiązania oparte o wiedzę naszych partnerów merytorycznych. Znaczna część surowców w naszej ofercie posiada certyfikaty ECOCERT i COSMOS.

Dostarczamy:

  • peptydy o działaniu przeciwzmarszczkowym
  • surowce nawilżające
  • surowce o działaniu antycellulitowym, przeciwtrądzikowym
  • egzotyczne mieszaniny ekstraktów roślinnych
  • proszki rozjaśniające,
  • barwniki do farb do włosów i do barwienia mas kosmetycznych.

Dział R&D

Oferujemy również dedykowane rozwiązania oparte o pracę naszych działów R&D i kontroli jakości oraz partnerów merytorycznych. Nasze laboratorium oferuje szerokie wsparcie rozwoju produktu. Posiadamy nowoczesny sprzęt analityczny, który usprawnia pracę Zespołu naszego laboratorium, dzięki czemu możemy obsłużyć każdy, nawet najtrudniejszy projekt branży spożywczej.

Logistyka i magazyny

Jednym z podstawowych celów, jakie stawia przed sobą firma Kaczmarek Komponenty, jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Wiemy, że część z nich może nie posiadać specjalistycznych chłodni o wąskim zakresie temperatur, co utrudnia magazynowanie aromatów. Dlatego podjęliśmy starania, by zniwelować ten problem. Posiadamy 2 magazyny niskiego składu (do 3 m), w których znajduje się również 12 chłodni o zróżnicowanych zakresach temperatur oraz dojrzewalnia i mroźnia (do -20 stopni). Magazyn jest częściowo zautomatyzowany, a zamówienia realizowane są przez system ERP. Każde opakowanie posiada swój unikalny kod QR oraz numer pozwalające nam dokładnie identyfikować surowce, które trafiają do naszych klientów.

Firma rodzinna

Jesteśmy firmą rodzinną, więc na pierwszym miejscu stawiamy relacje – z Klientami, partnerami biznesowymi i pomiędzy członkami zespołu. Firmę w 1991 roku założył Ryszard Kaczmarek i rozwijał z wielką pasją, szukając solidnych partnerów, aby oferować producentom spożywczym i kosmetycznym produkty wysokiej klasy na polskim rynku. Firma przez lata wzrastała, rozwijając swoją ofertę. Obecnie u sterów firmy zasiadają synowie – Maciej i Marcin Kaczmarkowie. Skuteczna sukcesja zapewnia sprawne działanie firmy i szerokie perspektywy rozwoju, przy zachowaniu kluczowych wartości, przekazanych synom przez ich rodziców.

Zespół

Wsparcie naszym Klientom oferuje zespół ekspertów – ludzi, którzy łączą swój osobisty rozwój z rozwojem firmy Kaczmarek-Komponenty. Każdy członek zespołu Kaczmarek-Komponenty jest ekspertem w swojej dziedzinie, zarówno dzięki zdobytemu doświadczeniu, jak i ciągłemu poszerzaniu wiedzy. Dzięki naszemu Zespołowi jesteśmy elastyczni wobec potrzeb naszych Klientów i możemy im zapewnić jak najlepszą obsługę. Więcej informacji w zakładce Kariera.

Historia

Historia firmy rozpoczyna się w 1989 r., kiedy to Ryszard i Iwona Kaczmarek nawiązali pierwszy kontakt z niemieckim producentem aromatów SILESIA GmbH z Dusseldorfu. Małżeństwo Kaczmarków rejestruje w 1993 r. firmę PPH R. Kaczmarek i przez kolejne 5 lat intensywnie rozwijają siatkę handlową na tworzącym się polskim rynku spożywczym. Dynamiczny rozwój oraz poszukiwanie nowych możliwości skutkuje utworzeniem działu surowców kosmetycznych w 1998 r. Gdy zwiększa się zakres usług doradczo-handlowych oraz zaangażowanie w życie firmy synów założycieli, Macieja i Marcina, powstaje PPH Ryszard Kaczmarek i Synowie sp. z o.o. W 2002 r. do kontrahentów Spółki dołącza jeden z największych światowych producentów aromatów – TAKASAGO Japan. W 2014 r. następuje przeprowadzka do nowoczesnej siedziby w miejscowości Mrowino.

Społeczna odpowiedzialność biznesu – nasz CSR

Od początku istnienia Kaczmarek-Komponenty założyciele Iwona i Ryszard Kaczmarek angażowali się społecznie i pomagali potrzebującym ludziom oraz instytucjom. Od 20 lat firma jest donatorem koncertów Gwiazdkowych Szkoły Muzycznej w Poznaniu, a dziś zarządzający nią synowie Marcin i Maciej Kaczmarek podtrzymują tę tradycję, dodatkowo udzielając wsparcia lokalnym inicjatywom i wybranym projektom. Kaczmarek-Komponenty pomaga opiekunom Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach przy tworzeniu zestawów edukacyjnych dla wychowanków, a dodatkowo buduję bazę „zapachów” dla powstającego przy ośrodku jedynego w Europie muzeum sensoryki. Od 2019 roku przy firmie działa i rozwija się pasieka (dziś to już 6 uli), z której pszczoły wspierają lokalnych rolników.