Drodzy Państwo,

to już kolejny trendbook, w którym dzielimy się naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi trendów i nowości na rynku kosmetycznym. Opieramy je zarówno na zaobserwowanych tendencjach widocznych wśród konsumentów, jak i wiedzy, którą dzielą się z nami nasi dostawcy z całego świata. Mamy nadzieję, że zawarte w tym trendbooku informacje będą dla Państwa zarówno interesujące, jaki inspirujące.

W ostatnich latach byliśmy bardzo skupieni na zdrowiu i odporności organizmu, co znalazło odzwierciedlenie także w trendach związanych z pielęgnacją. Szczególną uwagę poświęca się przywracaniu skórze i jej barierze równowagi oraz ochronie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – promieniowaniem, zanieczyszczeniami czy bakteriami.

W 2022 r. będziemy dążyć do tego, by zadbana skóra i włosy były źródłem naturalnego piękna i dobrego samopoczucia. Konsumenci nie chcą już polegać na makijażu, aby uzyskać zdrowy blask – ten efekt mają zapewnić zaawansowane i odpowiednio dobrane składniki aktywne.

Kultowe produkty zostały zastąpione przez kultowe składniki, ponieważ konsumenci ciągle poszerzają swoją wiedzę na temat pielęgnacji. Dzięki temu tworzą codzienny rytuał pielęgnacyjny na podstawie indywidualnych potrzeb swojej cery. Trend pielęgnacji naturalnej, utrzymujący się od dłuższego czasu, powraca w nowej odsłonie – do popularnych już ekstraktów z ziół i olejów z pestek dołączają grzyby adaptogenne oraz fermenty. Z kolei w ramach zrównoważonego rozwoju wprowadzane są takie technologie jak kosmetyki bez wody, opakowania z wymiennymi wkładami czy wykorzystanie sproszkowanych warzyw i owoców z recyklingu.

Życzymy udanej lektury.

 

______

Link: https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/q3c8d9